Ar rankšluosčiai dažo skalbiami?

Paprastai, rankšluosčiai nedažo kitų skalbinių skalbimo metu. Tačiau rankšluosčiai yra gaminami iš skirtingų žaliavų, todėl kai kurios medžiagos gali dažyti.

Jeigu rankšluostis iš gamyklos iškeliauja pakankamai kartų išskalbtas, jis nedažys kitų skalbinių. Svarbu žinoti, kad medvilniniams ir bambukiniams rankšluosčiams reikia mažiausiai skalbimo ciklų, todėl net ir pirmus kartus skalbiant – tikrai nedažys. Mikropluošto rankšluosčiams reikia gerokai daug skalbimų ciklų, tad dažniausiai jie vis tiek dažo net ir patekę galutiniam vartotojui. Pastelinių spalvų mikropluoštas paprastai dažo nedaug ar nedažo išviso, tačiau ryškiaspalviai (raudoni, oranžiniai, tamsiai mėlyni, tamsiai žali, juodi ir pan.) mikropluošto gaminiai tikrai gali dažyti dar ne vieną skalbimą. 

Todėl prieš naudodamiesi gaminiu, išplaukite jį bent kartą (gamintojai rekomenduoja tris kartus) didžiausioje leistinoje temperatūroje be minkštiklių, vadovaudamiesi etikete su priežiūros instrukcijomis, kuri yra pritvirtinta ant gaminio. Taip pat, rankšluosčius skalbkite su tų pačių ar panašių atspalvių skalbiniais.