Ar sintetinis rankšluostis – blogas rankšluostis?

Žinoma, kad nebūtinai. Yra susidaręs stereotipas, jog pluoštas, pagamintas sintetiniu būdu, yra prastesnis už natūralų pluoštą. Tačiau sintetinis pluoštas yra sukurtas žmogaus, todėl jis turi daug naudingų savybių, kurių natūralus pluoštas gali neturėti: nesiglamžo, išlaiko formą, dažnai yra plonesnis, gražiau krenta, gali būti dažomas ryškesnėmis spalvomis, patvarus ir ilgaamžis. Taip pat, sintetinis pluoštas yra pigesnis, tad jo gaminiai irgi yra pigesni.

Būtent tankaus sintetinio audinio neigiama savybė – blogas oro praleidžiamumas. Tokia terpė gali sukelti odos uždegimus ir nemalonų kvapą, nes blogai praleidžia orą. Dėvint nelaidžius ar tankius sintetinius drabužius galima lengvai perkaisti, o paskui peršalti.

Tačiau svarbu žinoti, kad sintetinio audinio savybės priklauso nuo jo sudėties ir gamybos būdo. Sintetinis audinys, iš kurio gaminamos neperšlampančios striukės, savo sudėtimi ir gamybos technologija stipriai skiriasi nuo sintetinio audinio, naudojamo rankšluosčiams. Kokybiškas sintetinis pluoštas gerai praleidžia orą, yra ilgaamžis ir lėtai dėvisi. Taip pat sintetinis pluoštas yra lengvesnis, lengvai garina vandenį, yra švelnus ir malonus liesti, todėl miegoti sintetinėje patalynėje ar šluostytis su sintetiniu rankšluosčiu yra malonu ir patogu. Tad, gaminiai, pagaminti iš sintetinio pluošto, nebūtinai yra blogi ir net kai kuriomis savybėmis lenkia natūralius pluoštus. Jei vis dar abejojate, įsigykite paties mažiausio dydžio mikropluošto rankšluostuką AMY (30×30 cm), išbandykite ir įsitikinkite patys!