Kaip atsiranda bambukinis siūlas ir kuo jis ypatingas?

Bambukinis pluoštas yra gaunamas iš bambukų, mechaniniu (natūraliu) arba cheminiu procesu. Šis pluoštas savybėmis yra panašus į medvilnę, tačiau papildomai turi antibakterinių savybių.

Bambuko pluoštas ypatingas, nes:

  • Yra plonas, tačiau tvirtas. 
  • Jis švelnesnis už medvilnę, o tekstūra prilygsta šilkui, todėl iš jo išaustus audinius ypač malonu dėvėti ar glausti prie kūno.
  • Dėl išskirtinės audinio struktūros, tekstilės gaminiai sugeria ir išgarina perteklinę drėgmę iki keturių kartų greičiau nei medvilnė.
  • Auginant bambukus nenaudojami pesticidai ir kiti chemikalai.
  • Bambukų atliekas dirvožemyje visiškai suskaido saulės šviesa ir mikroorganizmai.
  • Bambukinis pluoštas pasižymi antimikrobinėmis, priešgrybelinėmis savybėmis ir yra atsparus kvapams.

Mechaniniu (natūraliu) apdorojimo procesu yra susmulkinama bambuko mediena ir natūralių fermentų pagalba suskaidoma į minkštą medžiagą. Tai – natūralūs pluoštai, kurie mechaniškai šukuojant yra išskirstomi į atskirus pluoštus, o po to į siūlus. Šis procesas yra ekologiškas, nes jo metu nėra naudojamos kenksmingos medžiagos.

Cheminio proceso metu yra susmulkinama ir apdorojama bambuko celiuliozė (lapai ir vidinė šerdis). Susmulkinta masė yra mirkoma natrio hidroksido (NaOH) tirpale 20–25 laipsnių temperatūroje apie 1-3 valandas, kol yra išgaunama šarminė celiuliozė. Tuomet ji yra spaudžiama tam, kad būtų pašalintas natrio hidroksido perteklius, suskaidoma smulkintuvu ir paliekama parai laiko džiūti. 

Toliau bambuko celiuliozė kelis kartus yra maišoma ir slegiama, kol gaunama viskozinė bambuko celiuliozė. Ji yra sukietinama specialioje talpykloje ir paverčiama į bambukinius siūlus, su kuriais galima austi audinį.