Kaip išsirinkti virtuvinius rankšluosčius?

Jei dažnai sukiojatės virtuvėje ir indus, puodus, keptuves, taures plaunate ne tik indaplovėje, tai tikrai žinote, koks reikalingas yra greitai ir daug vandens sugeriantis virtuvinis rankšluostis. Spalvingas ir dailus rankšluostis gali tapti Jūsų virtuvės interjero dalimi. Taigi, kaip išsirinkti Jums tinkamą rankšluostį?

Virtuvinių rankšluosčių yra pagamintų iš įvairių medžiagų: medvilnės, lino, bambuko, mikropluošto ir mišrių (pvz. lino ir medvilnės). Skirtingos medžiagos turi skirtingas savybes, kurios atitinkamai praverčia virtuvėje skirtingose situacijose:

  • Linas – labai plonas, gerai sugeriantis drėgmę, nepaliekantis jokių pūkelių ir greitai džiūstantis audinys. Iš šio audinio pagaminti virtuviniai rankšluostukai puikiai tinka greitai ir nepaliekant pūkų nusausinti indus, nuvalyti trupinius nuo pjaustymo lentelių ar uždengti tešlą kad iškiltų (tam patogesni didesnio dydžio 40×60 cm, 50×70 cm rankšluostukai). Taip pat, lininiai rankšluostukai (30×30 cm, 30×50/33×50 cm dydžio) puikiai tinka ir kaip stalo servetėlė – praktiška, prabangu, natūralu ir gražu.
  • Medvilnė – kokybė, grožis ir sugeriamumas jūsų virtuvėje. Šis audinys yra labai patikimas ir lengvai prižiūrimas. Medvilniniai rankšluostukai tinka indų džiovinimui, aptaškytiems paviršiams valyti (40×60 cm, 50×70 cm). Storiau austas medvilninis rankšluostis gali tarnauti kaip orkaitės pirštinė (šiam tikslui galima naudoti tik sausą rankšluostuką, nes šlapias rankšluostis greitai sugeria karštį ir gali nudeginti rankas). Plonesnio audimo rankšluostukas puikiai tinka kaip uždangalas kildinant tešlą (40×60 cm, 50×70 cm). Kaip ir lininis audinys, medvilnė tinka sausinti šlapiems paviršiams ar valyti trupinius. Dauguma mūsų turimų medvilninių virtuvinių rankšluostukų turi antibakterinių savybių, kurios neleidžia daugintis nemaloniems kvapams.
  • Mikropluoštas – išskirtinai puikiai sugeriantis drėgmę ir nepaliekantis dryžių audinys. Nors daugumai namų šeimininkių mikropluoštas nėra įprastas pasirinkimas virtuvėje, tačiau jis puikiai tinka indų sausinimui, didesniems vandens išsiliejimams valyti,  rankų sausinimui, o ypač taurių blizginimui (mažesni 30×30 cm, 30×50/33x50cm dydžio). Jis sugeria daug vandens ir ypač greitai džiūsta (tai yra labai svarbu, jei virtuvėje sukiojatės dažnai).
  • Bambukas – puikiai sugeria vandenį, yra antibakterinis, priešgrybelinis ir apsaugo rankšluosčius nuo nemalonaus kvapo. Svarbu žinoti, kad tokie rankšluosčiai nekenkia aplinkai, nes suyra natūraliai (kompostuojant – per daugmaž vienerius metus). Taip pat, nesipūkuoja ir nenublunka. Tai ne tik stilinga virtuvės detalė, bet ir puikus audinys rankų, paviršių ar indų sausinimui.