Kiek ir kokių rankšluosčių reikėtų vienam asmeniui?

Jūsų namai – jūsų tvirtovė. Viskas, kas juose yra sudėta, pirmiausia, skirta jums ir jūsų poreikiams. Rankšluosčiai reikalingi mums kasdien: prausiantis duše ar vonioje, sausinantis rankas, plaukus ar valantis veidą. Taigi, rankšluosčių kiekis vienam asmeniui priklauso nuo to, kiek ir kokias kūno vietas reikia nusausinti nusiprausus, kaip dažnai ir kur prausiatės, kokias sąlygas rankšluosčių džiovinimui turite.

Paprastai, dauguma turėdavome po vieną atskirą didelį rankšluostį kūnui ir bendrą rankšluostį rankoms nusisausinti (vidutinio dydžio). Tačiau paskutinius du metus tapo ypač svarbu palaikyti higieną siaučiant Covid-19 virusui. Todėl rekomenduojama:

  1. Turėti atskirus rankšluosčius kiekvienam šeimos nariui:
    • Vieną vidutinį rankšluostį veidui, plaukams;
    • Vieną didelį rankšluostį kūnui po dušo ar vonios;
    • Vieną vidutinį rankšluostį pėdoms, jei prausiate jas atskirai.
  2. Turėti vieną mažą rankšluostį rankoms (30×50), kurį galėtumėte keisti kasdien. Toks rankšluostis patogu, nes yra mažas, greitai džiūsta ir neužima daug vietos skalbinių dėžėje. Svarbu rankų rankšluosčius keisti kuo dažniau, ypač siaučiant virusams.
  3. Taip pat, patogu turėti atskirus rankų rankšluostukus svečiams. Jie neužima daug vietos tiek spintoje, tiek skalbinių krūvoje, o ir svečiams yra maloniau turėti savo atskirus rankšluostukus.

Taigi, labai svarbu keisti panaudotus rankšluosčius kuo dažniau. Nors ir atrodo, kad nusiprausę ir nusišluostę esame švarūs, tačiau rankšluosčiai, ypač patrynus odą, nuvalo senus odos likučius, užsilikusius nešvarumus ir bakterijas. Drėgmė ir vonios šiluma yra puiki terpė daugintis bakterijoms. Būtent dėl to kelis kartus panaudoti rankšluosčiai gali pradėti skleisti nemalonų kvapą.

Rekomenduojama turėti du arba tris pakaitinius komplektus, kad būtų galima be streso pasiplanuoti, kada patogiausia keisti ir skalbti panaudotus, užtikrinant rotaciją. Pavyzdžiui, vienas komplektas gali gulėti padėtas spintoje, kol kitą galėsite laikyti skalbinių dėžėje, o naudojamas kabės vonioje. Vis dėlto, pasirinkite jums tinkamą rankšluosčių dydį ir kiekį pagal savo poreikius: taip kaip JUMS patinka!