Verslo dovanos 2021

Kai ateina metas ieškoti dovanų darbuotojams, verslo partneriams, daugelio verslo atstovų akys nukrypsta į praktiškus, lengvai buityje pritaikomus daiktus: rašikliai, bloknotai, skėčiai, kuprinės, dėklai ir, be abejo, rankšluosčiai. Jei ir jūsų mintys krypsta į rankšluosčius, dalinamės patarimais, ką vertėtų rinktis, ir dažniausiomis klaidomis.

Patarimai

RANKŠLUOSČIŲ RŪŠIS

Priklausomai nuo jūsų įmonės veiklos pobūdžio / politikos ir to, kam bus skirta dovana, būtų protinga rinktis skirtingus rankšluosčius:

 • Keliaujantiems. Jei jūsų darbuotojai ypač dažnai keliauja ar stengiatės paskatinti tai daryti komandinėmis išvykomis į gamtą, žygiais, aktyviomis kelionėmis, rekomenduojame rinktis kelioninius rankšluosčius (jie ypač ploni, užima mažai vietos, ir ne tik greitai sugeria vandenį, bet greitai ir išdžiūsta, turi patogią pakuotę).
 • Sportuojantiems. Jei stengiatės paskatinti darbuotojus didinti savo fizinį aktyvumą, rinkitės mikropluošto rankšluosčius. Ekonominis variantas – šaldantys rankšluostukai, kuriuos galima naudoti tiek sportuojant, tiek per karščius ar karščiuojant. Jei dovanoms skirtas biudžetas didesnis, rinkitės trumpai kirpto mikropluošto rankšluosčius (pvz., AMY ar INGA). Jie labai patogūs sporto klube ir prie vandens telkinių, nes yra lengvi, greitai džiūsta, neužima daug vietos, gerai geria vandenį.
 • Moterims. Jei dovanų gavėjos – moterys, jos tikrai nenusivils gavusios vidutinio dydžio mikropluošto rankšluostį. Šiais rankšluosčiais nusausinti plaukai greičiau džiūsta, jų nereikia tiek trinti, tad plaukai mažiau pažeidžiami ir ne taip lūžinėja.

RANKŠLUOSČIŲ DYDIS IR KIEKIS

Nors viskas priklauso nuo skirto biudžeto, atkreipkite dėmesį:

 • Daug geresnį įspūdį palieka vienas ypač didelis rankšluostis (pvz., 100 x 150 cm) nei du vidutiniai (pvz., 50 x 90 cm).
 • Jei reikia solidžiau atrodančios dovanos, pasirinkite iš skirtingų dydžių sudarytus komplektus (galima daryti komplektus iš dviejų, trijų, ar net keturių dalių, į komplektą įtraukti ir derantį vonios kilimėlį).

PUOŠYBA LOGOTIPU AR VERSLO SIMBOLIKA

Natūralu, kad norite, jog būtų aišku, kieno dovaną žmogus gavo. Daugybė verslų puošia savo dovanas įmonės logotipu ar verslo simbolika, užrašais. Yra keletas būdų:

 • Dažymas (spalvota spauda). Nors skamba įtaigiai, jei norite, kad rezultatas išliktų gražus ilgai, rinkitės baltus rankšluosčius. Įmanoma dažyti ir ant kitų spalvų, bet technologiškai tam reikės daugiau sluoksnių ir, palietus rezultatą, atrodys, kad liečiate guminį paviršių. Baltų rankšluosčių dažymas vyksta paprasčiau, tad palietus nebus juntama, kad rankšluostis dažytas papildomai, o ne fabrike audimo metu. Dažymui reikalingi kuo lygesnio paviršiaus, kuo trumpesnių kilpų medvilniniai rankšluosčiai.
 • Graviravimas lazeriu. Nors įmanoma rezultatą išgauti ant įvairių medžiagų, kokybiškas ir gražus atvaizdas gaunasi tik ant mikropluošto rankšluosčių. Geriausi tam – visiškai lygaus mikropluošto rankšluosčiai, neturintys jokio „plauko“.
 • Siuvinėjimas. Klasikinis, saugiausias, universaliausias ir pats populiariausias būdas. Tik verta žinoti, kad siuvinėta vieta tampa kieta, standi ir nepraleidžia vandens (prieš siuvinėjant ant audinio yra dedama speciali apsauginė plėvelė), todėl atvaizdas turėtų būti kuo mažesnis. O ir gavėjai paprastai labiau džiaugiasi daiktais, ant kurių įmonės reklama iš tolo nesimato. Be to, rankšluosčio siuvinėjimas yra santykinai brangi paslauga, didesnio logotipo (pvz., apie 20-30 cm pločio) siuvinėjimas gali kainuoti beveik kaip kaip pats rankšluostis. Taip pat verta žinoti, kad klasikinių šriftų raidžių / užrašų siuvinėjimas kainuoja pigiau nei išsiuvinėti paveikslėlį ar ženklą / vingį, kinta ir maketavimo kaina.

PAKUOTĖ

Rūpinkitės ne tik pačia dovana, bet ir jos pakuote. Skoninga, graži pakuotė net ir paprastą rankšluostį paverčia prabangia dovana ir tokią įteikti ne gėda. Pakuotės gali būti keleto rūšių:

 • Plastiko maišelis. Tinkamas, jei dovanos nereikės kelis kartus transportuoti ir turite galimybę sandėliuoti netraiškant. Kiekvienas perkraustymas ar transportavimas paglamžo plastiką, tad, norint išsaugoti gražią išvaizdą, reikia ypatingo atidumo. Pagrindiniai tokios pakuotės privalumai – dovana užima santykinai nedaug vietos, jos svoris padidėja labai nežymiai, dovana apsaugota nuo drėgmės. Savo klientams primygtinai siūlome skaidraus, traškaus, blizgaus plastiko maišelius bei kiekvieną dovaną perrišti puošniu kaspinu – tai tikrai pagerina įspūdį. Ir, be abejo, dovana privalo būti sulankstyta tvarkingai iš visų pusių.
 • Dovanų maišelis. Mūsų akimis jis tinkamas tik tada, jei neturite jokių kitų alternatyvų. Argumentai:
  • Lengvai glamžosi ir plyšta;
  • Supakuotas dovanas sunku sandėliuoti,  jų neįmanoma sudėti vienos ant kitos nepažeidžiant maišelio išvaizdos;
  • Dovanos gali lengvai iškristi/išslysti arba tenka maišelį užlipdyti/užrišti – ir laikui imlu, ir neestetiška;
  • Neapsaugo nuo drėgmės, šiukšlių;
  • Santykinai brangu;
 • Dovanų dėžutė. Geriausias pasirinkimas, jei tik galite tam skirti lėšų. Ši pakuotė brangesnė už maišelius, bet:
  • Dovana atrodo nepalyginamai solidžiau;
  • Santykinai lengva transportuoti. Pasirinkus standaus kartono dėžutes jos nesiglamžo, galima tvarkingai dėti vieną ant kitos, dovana viduje nepraranda savo pirminės formos. Būna dovanų dėžučių su plastikiniu langeliu ir be jo – pasirinkimas priklauso nuo jūsų norų ir poreikių. Pvz., jei dovaną puošia gavėjo vardas, natūralu, kad norėtųsi, kad jis matytųsi. Vienintelis patarimas – jei ant dovanos yra dideli užrašai ir jų pozicionuoti tvarkingai, kad tilptų langelyje, nepavyks, geriau rinktis dovanų dėžutę be langelio.

Didžiausios klaidos

 • Per didelis logotipas/simbolika, kuriuo puošiama dovana. Nors dovanojate dovaną verslo vardu ir norisi tą vardą garsinti, didžiulis, „rėkiantis“ įmonės logotipas ant dovanos dažniausiai atgraso nuo naudojimosi ja. Ypač, jei kalbame apie siuvinėtus rankšluosčius, nes ta dalimi, kuri siuvinėta, šluostytis nemalonu.
 • Nevykusi spalva. Daug kartų įsitikinome, kad skonis draugų neturi. Neretai verslai ieško įmonės logotipą ar firminę spalvą atkartojančių dovanų, tačiau, jei kalba eina apie universalias dovanas, geriausia rinktis neutralias spalvas, kurias lengva priderinti bet kokiame interjere. Tas pats pasakytina ir apie rankšluosčių puošybą įmonės simbolika: nepuoškite rankšluosčio savo spalvomis, jei jos nedera su pačiu rankšluosčiu.
 • Nevykusi pakuotė. Net jei dovanos turinys yra ypač aukštos kokybės ir vertingas, nevykusi pakuotė sugadins pirmąjį įspūdį ir dovana, veikiausiai, atsidurs giliai spintoje.